Motoreduktory walcowe to jednostki napędowe zastępujące konwencjonalne układy napędowe składające się z silnika i kilku przekładni, sprzęgieł itp. W motoreduktorze walcowym wszystkie elementy napędu, redukcji prędkości, przeniesienia momentu, itp. znajdują się w jednej obudowie, co wraz z niewielkimi rozmiarami tych urządzeń stanowi o największej ich zalecie.

Przekładnie walcowe (z 2 parami kół zębatych walcowych) z łożyskiem oporowym stanowią najpopularniejszy typ przekładni stosowanych w wytłaczarkach jedno-ślimakowych, gdzie napęd przekładni został przystosowany do potrzeb silników o dużej mocy z wykorzystaniem rozszerzenia przyłączy silników dla każdego rozmiaru przekładni. Przekładnie dostępne są jako aplikacje z kołnierzem IEC pod silnik elektryczny asynchroniczny lub jako reduktor z wałem pełnym na wejściu. Standardowo przekładnie wytłaczarek posiadają możliwość zastosowania chłodnicy oleju.

Dla obecnych jak i potencjalnych klientów oferujemy przekładnie walcowe znanych renomowanych marek włoskich (z przełożeniem przekładni redukcyjnych od 6,3 do 28), o szerokim zakresie rozmiarów (od 100 do 450) i kinematycznych układów kół zębatych.

Dobierając reduktor do silnika należy przede wszystkim określić, jakie obroty na wyjściu przekładni będą nam potrzebne. Drugi parametr, jaki warto jest znać to moment napędowy, ponieważ warunkuje on wielkość mechaniczną reduktora przy danym przełożeniu oraz wymaganą moc silnika. Istotną sprawą jest zachowanie właściwego współczynnika pracy (bezpieczeństwa), który w praktyce powinien być równy wartości FS = 1÷1.5 lub większy w zależności od charakteru i warunków pracy przekładni.

Dane techniczne konfiguracji przekładni walcowych równoległych dla wytłaczarek jednoślimakowych

               o rozmiarach 100 – 160:                              o rozmiarach 180 – 280:                              o rozmiarach 320 – 450:

    Do zalet przekładni walcowych z łożyskiem oporowym należą m.in.:

  • niezawodne i doskonałe działanie (dla wielu zastosowań w różnych gałęziach przemysłu);
  • uniwersalne, symetryczne mocowanie;
  • wyposażenie w stabilną, żeliwną obudowę monolityczną;
  • zastosowanie chłodnicy oleju;
  • różnorodność dostępnych typów oraz rozmiarów.
    Przekładnie walcowe z łożyskiem oporowym służą do napędu:

  • wytłaczarek jednoślimakowych linii granulacyjnych tworzyw sztucznych.