Systemy granulacji w płaszczu wodnym to powszechnie używane w przetwórstwie tworzyw sztucznych urządzenia do granulowania (cięcia) szerokiego zakresu tworzyw polimerowych: PP, PE, PS, ABS, miękkie PCV. Przeznaczeniem systemu granulacji w płaszczu wodnym jest produkowanie granulatu poprzez przepuszczanie gorącej masy tworzywa poprzez głowicę granulującą posiadającą bieżnię, w której wykonano otwory umożliwiające przeciskanie się tworzywa o określonej wielkości. Po bieżni tej w ruchu obrotowym wiruje zestaw noży tnących odcinających kolejne porcje tworzywa i tworzący odpowiedniej wielkości granulki. Granulki te spadają do płaszcza wodnego. Rolą płaszcza jest schładzanie gorącego tworzywa, zapobieganie sklejaniu się granulek ze sobą, jednocześnie transportując granulki do dalszego etapu produkcyjnego (wibracyjnego sita odwadniającego lub wirówki granulatu).

Bieżąca obsługa pracy systemu granulacji polega na kontroli stanu i wielkości granulek oraz korygowaniu ich cięcia. Zastosowanie regulowanego pneumatycznego docisku noży tnących do głowicy umożliwia ustawienie odpowiedniej szczeliny cięcia, co pozwala na uzyskanie wymaganych rozmiarowo granulek. Poza tym oczekiwany efekt wyglądu produktu osiąga się również przez regularną kontrolę i wymianę noży tnących.

Opcjonalnie system granulacji w płaszczu wodnym może być wyposażony w szafkę sterowniczą. Dodatkowo system granulacji jest standardowo przystosowany przez producenta do przyłączenia do innych typów urządzeń filtracyjnych Koltex PRS. Pod zamówienie klienta wykonujemy również głowice kalibrujące do systemów granulacji (cięcia) przy głowicy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą systemów granulacji w płaszczu wodnym obejmującą urządzenia serii KL-SGR.

Tabela konfiguracji systemów granulacji (cięcia) w płaszczu wodnym.

Model Wydajność [kg/h] Długość [mm] Szerokość [mm] Wysokość [mm] Moc pompy cyrkulacji wody [kW] Waga systemu [kg]
KL-SGR/600 do 750 1400 (1000) 1210 630 2,2 180
KL-SGR/1300 750 – 1300 1650 (1250) 1410 1200 3,0 250

  Do zalet systemów granulacji (cięcia) w płaszczu wodnym należą mi.in.:

 • wysoka wydajność;
 • pneumatyczny docisk zestawu noży tnących do głowicy;
 • łatwa wymiana noży;
 • przesuwana na prowadnicach obudowa;
 • kompatybilność z wytłaczarkami i zmieniaczami sit;
 • możliwość wyposażenia w szafkę sterowniczą.
  Systemy granulacji (cięcia) w płaszczu wodnym służą do granulowania:

 • szerokiego zakresu materiałów polimerowych o niższym i średnim MFI typu: PP, PE, PS, ABS, miękkie PVC, masterbatch.