Wirówki granulatu poziome są urządzeniami przeznaczonymi do odwirowywania wilgoci z granulatów tworzyw: LLDPE, LDPE, PP, HDPE, dostarczanych w postaci wstępnie odwodnionej za pomocą wibracyjnego sita odwadniającego. Wirówki poziome poza funkcją urządzeń pomocniczych w procesie osuszania, za sprawą wbudowanego podajnika granulatu do silosu pełnią również funkcję urządzenia transportującego już odwirowany granulat.

Wirówka granulatu jest prostym w obsłudze urządzeniem, gdyż codzienna jej eksploatacja sprowadza się do bieżącego oczyszczania wnętrza z pozostałości tworzywa i bieżącej konserwacji. Urządzenie wyposażone jest we wbudowany wsyp materiału do podawania granulatu do odwirowywania oraz wysyp do opróżniania urządzenia z odwirowanego tworzywa. Zaopatrzenie w system odbioru wody zapewnia wirówce swobodny spływ odwirowanej wody. Proces osuszania granulatu przez jego odwirowywanie odbywa się w komorze roboczej wirówki wykonanej ze stali nierdzewnej. Komora robocza dzięki temu, że jest wykonana z sita perforowanego pełni funkcję filtra umożliwiając odwirowanie wody i ewentualnych zanieczyszczeń. Dodatkowo wirówka granulatu pełni funkcję urządzenia nadającego pęd już odwirowanemu granulatowi dzięki wbudowanemu podajnikowi wentylatorowemu.

Zasilanie i sterowanie pracą wirówki granulatu następuje z szafy sterowniczej samodzielnej lub zintegrowanej z obsługa innych urządzeń na linii produkcyjnej, która powinna być wyposażona w odpowiedni układ sterowania i zabezpieczenia pracy wirówki granulatu. Opcjonalnie wirówka granulatu jest również przystosowana do podłączenia we wspólny układ sterownia z wibracyjnym sitem odwadniającym produkcji firmy Koltex PRS. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wirówek poziomych granulatu obejmujących serię urządzeń KL- WGR.

Tabela konfiguracji wirówek poziomych granulatu.

Model Wydajność suszenia [kg/h] Długość [mm] Szerokość [mm] Wysokość [mm] Moc silnika [kW]
KL-WGR/1300 800 – 1300 1550 1046 952 7,5 – 11
KL-WGR/2000 1100 – 1800 1779 1251 1056 11 – 15

  Do zalet wirówek poziomych granulatu należą m.in.:

 • łatwość w obsłudze i konserwacji;
 • całkowicie zamknięty system transportu granulatu (szczelny korpus, osłony, klapa);
 • komora robocza wykonana ze stali nierdzewnej;
 • wbudowany podajnik wentylatorowy nadający pęd transportowanemu tworzywu;
 • sterowanie z szafy sterowniczej samodzielnej lub zintegrowanej do linii produkcyjnej;
 • możliwość zaopatrzenia w spryskiwacze sit filtracyjnych.
  Wirówki granulatu poziome służą do osuszania:

 • wstępnie osuszonego granulatu tworzyw: LLDPE, LDPE, PP, HDPE.