Polski
Pracownik działku technologicznego patrzący się na monitory

Dział konstrukcyjno
- technologiczny

Dział konstrukcyjno-technologiczny pracuje nad ciągłym doskonaleniem technologii maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Prace badawczo-rozwojowe prowadzone w naszej firmie umożliwiły wdrożenie innowacyjnych rozwiązań w procesach recyklingu. Jednym z nich jest projekt FRS ® (Foil Recycling System) do recyklingu wysoko zadrukowanych i zanieczyszczonych odpadów foliowych a drugim DWFS ® (Double Wash and Floating System).

Stałe doskonalenie poprzez wdrażanie nowych rozwiązań jest naszą domeną, która pozwala na produkowanie coraz wydajniejszych linii dla naszych klientów przy jednoczesnym wzroście bezawaryjności urządzeń oraz ograniczeniu zużycia energii.

Nasz zespół konstruktorów składający się z doświadczonej kadry inżynierskiej wykonuje prace projektowe na potrzeby każdego klienta. W wyniku optymalizacji i odpowiedniej konfiguracji linii granulacyjnych oraz myjących według indywidualnych wytycznych, osiąga się najwyższy stopień komfortu użytkowania oraz wydajności maszyn.

Kryteriami doboru podstawowych parametrów do produkowanych linii, którymi dział konstrukcyjno-technologiczny kieruje się w procesie przygotowania produkcji są: rodzaj przetwarzanego tworzywa (PP, PE, LDPE, LLDPE, PS, HDPE, ABS), jego forma (przemiały tworzyw twardych, płatki folii), stopień zabrudzenia i zawilgocenia czy wielkość i jakość uzyskiwanego granulatu.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych zintegrowanych systemów CAD 3D takich jak SOLIDWORKS możliwe jest wykonanie wizualizacji 3D oraz usytuowania całego systemu maszyn na hali produkcyjnej naszych klientów. Pozwala to analizę efektywnego wykorzystania przestrzeni przed realizacją.

Dział R&D złożony z zespołu konstruktorów bierze również czynny udział w procesie przygotowania technologicznego produkcji oraz zajmuje się doradztwem i wsparciem technicznym klienta i działu handlowego.