Podajniki taśmowe

Podajniki taśmowe są najczęściej stosowanymi urządzeniami transportującymi przetwarzane materiały na liniach do recyklingu tworzyw sztucznych, mającymi na celu zapewnienie optymalnego przepływu tych materiałów na poszczególnych etapach recyklingu. W zależności od rodzaju transportowanego tworzywa, wydajności, warunków przestrzennych i innych indywidualnych potrzeb, cechą charakterystyczną podajników taśmowych jest możliwość dowolnej i prostej konfiguracji oraz dopasowywania pod kątem parametrów technicznych i potrzeb linii produkcyjnych.

Konstrukcję podajników taśmowych stanowią ramy wykonane ze stali nierdzewnej. Łączenia ram za pomocą śrub i wyposażenie profili w otwory montażowe stwarzają możliwość łatwej modyfikacji i rozbudowy podajników o dodatkowe akcesoria jak czujniki sterujące pracą lub detektory metali.

Odpowiednie dostosowanie do wysokości oraz kąta nachylenia odbywa się poprzez regulację nóg i podpór teleskopowych transportera oraz regulację wysokości na stopach przy podstawie. Optymalne przenoszenie materiału zapewnia napędzany motoreduktorem wał napędowy oraz opasana na nim wykonana z PCV lub PU taśma transportująca, wyposażona w zbieraki oraz ograniczona burtą ochronną. Sterowanie pracą podajników taśmowych odbywa się przy pomocy szafy sterowniczej (nie wchodzącej w skład podajnika) zintegrowanej z pracą pozostałych urządzeń linii do recyklingu tworzyw sztucznych.

Naszym Klientom oferujemy szeroki wybór podajników taśmowych renomowanych producentów, dostosowanych do poszczególnych etapów przetwarzania na liniach recyklingu tworzyw sztucznych.