Polski
Podajnik taśmowy

Podajniki taśmowe

Podajniki taśmowe są najczęściej stosowanymi urządzeniami transportującymi przetwarzane materiały na liniach do recyklingu tworzyw sztucznych, mającymi na celu zapewnienie optymalnego przepływu tych materiałów na poszczególnych etapach recyklingu. W zależności od rodzaju transportowanego tworzywa, wydajności, warunków przestrzennych i innych indywidualnych potrzeb, cechą charakterystyczną podajników taśmowych jest możliwość dowolnej i prostej konfiguracji oraz dopasowywania pod kątem parametrów technicznych i potrzeb linii produkcyjnych.

Konstrukcję podajników taśmowych stanowią ramy wykonane ze stali nierdzewnej. Łączenia ram za pomocą śrub i wyposażenie profili w otwory montażowe stwarzają możliwość łatwej modyfikacji i rozbudowy podajników o dodatkowe akcesoria jak czujniki sterujące pracą lub detektory metali.

Odpowiednie dostosowanie do wysokości oraz kąta nachylenia odbywa się poprzez regulację nóg i podpór teleskopowych transportera oraz regulację wysokości na stopach przy podstawie. Optymalne przenoszenie materiału zapewnia napędzany motoreduktorem wał napędowy oraz opasana na nim wykonana z PCV lub PU taśma transportująca, wyposażona w zbieraki oraz ograniczona burtą ochronną. Sterowanie pracą podajników taśmowych odbywa się przy pomocy szafy sterowniczej (nie wchodzącej w skład podajnika) zintegrowanej z pracą pozostałych urządzeń linii do recyklingu tworzyw sztucznych.

Naszym Klientom oferujemy szeroki wybór podajników taśmowych renomowanych producentów, dostosowanych do poszczególnych etapów przetwarzania na liniach recyklingu tworzyw sztucznych.