W branży tworzyw sztucznych działamy już od ponad 30 lat!

Firma Koltex Plastic Recycling Systems to uczestnik działającej w dziedzinie gospodarki odpadami i przetwórstwa tworzyw sztucznych znanej w Polsce rodzinnej Grupy Koltex, w ramach której jest ona producentem zaawansowanych jakościowo i technologicznie kompletnych linii do recyklingu tworzyw sztucznych.

Początek istnienia naszej działalności przypada na okres transformacji gospodarczej i otwierających się optymistycznych perspektyw rozwoju. Koltex Plastic Recycling Systems powstał na fundamencie działającej w 1988 r. firmy FOL-MAT S.C., ówczesnego producenta nadrukowywanych opakowań LDPE oraz wyodrębnionego z niej w 1992 r. producenta tworzywowych tkanin i sznurków PP firmy PPHU KOLTEX. Na potrzeby tego przedsiębiorstwa w tym samym czasie powstał odrębny dział zajmujący się remontami i budową maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Rosnące zainteresowanie zewnętrzne usługami w tej dziedzinie zapoczątkowało samodzielność i niezależność firmy doprowadzając w 2002 r. do wyodrębnienia się działu i przekształcenia go w spółkę córkę firmę KOLTEX Sp. z o.o. Celem jej działalności było wówczas objęcie sprzedażą szerokiego wachlarza urządzeń do produkcji i przetwórstwa tworzyw sztucznych. Ponadto w owym czasie kooperując z producentami azjatyckimi firma poszerzyła ofertę o import maszyn do tego rodzaju działalności. W 2017 r. firma KOLTEX Sp. z o.o. zmieniła nazwę na obecną Koltex Plastic Recyckling Systems Sp. z o.o. Sp. k.

Dzięki pasji i wieloletniej praktyce umiejętnie łączymy doświadczenie z kreatywnością. Naszym klientom dostarczamy skuteczne rozwiązania oferując szeroki zakres maszyn i urządzeń na poszczególnych etapach recyklingu:

rozdrabniania i mielenia:
młynów;
rozdrabniaczy;
mycia i suszenia:
myjek wstępnych;
myjek dynamicznych;
wanien flotacyjnych;
wirówek;
kompaktorów ślimakowych;
granulowania i wytłaczania:
linii granulacyjnych;
wytłaczarek;
zagęszczarek;
peryferii:
układów plastyfikujących;
wymienników sit;
wirówek granulatu;
przekładnii wytłaczarek;
wibracyjnych sit odwadniających;
systemów granulacji;

Poprzez fachowe doradztwo techniczne i kompleksową obsługę każdym rokiem poszerzamy grono zadowolonych klientów. Naszą misją jest profesjonalne otwieranie się na nowe horyzonty by móc codziennie kreować nową „czystą” przyszłość.

Zapraszamy do współpracy!