Polski
Wirówka susząca

Wirówki suszące

W recyklingu tworzyw sztucznych suszenie mechaniczne przez odwirowywanie jest suszeniem bardziej skutecznym od suszenia termalnego. Wirówki w procesie recyklingu to urządzenia, które pozwalają uzyskać odpowiednią wilgotność rozdrobnionego materiału, (nawet do 5% dla folii i 2 % dla tworzyw twardych) zapewniając skuteczne jego odwirowanie z wody i dopuszczenie do dalszego przetwarzania na wytłaczarkach w procesie granulacji.

W naszej ofercie znajdą Państwo wirówki poziome serii KL-WIS z możliwością konfiguracji w systemach kaskadowych. Oferowane przez nas urządzenia podlegają pod ogólne i szczegółowe przepisy bezpieczeństwa, a więc są zgodne z wymogami CE.

Wirówki poziome to proste w obsłudze, wydajne i niskie w zużyciu energii urządzenia. Proces osuszania umożliwia zamontowany wewnątrz wirnik o dużej wytrzymałości, wyposażony w wymienne łopatki i sita. Wirnik wirówki przenosi materiał przez urządzenie ze strony wlotowej do portu wylotowego, a obracając się z dużą prędkością skutecznie odwirowuje go z wody. Zanieczyszczenia i brudna woda są następnie wyrzucane przez sito z otworami i gromadzone w leju wyładowczym. Konfiguracja wirnika i sita w połączeniu z prędkością obrotową decydują o skuteczności czyszczenia i wilgotności resztkowej materiału.

Tabela konfiguracji wirówek do recyklingu tworzyw sztucznych
ModelMoc silnika [kW]Wydajność suszenia folii [kg/h]Wydajność suszenia przemiału [kg/h]
KL-WIS/500558002 500
KL-WIS/1000751 3003 500