Polski
Myjka dynamiczna

Myjki dynamiczne

W recyklingu tworzyw sztucznych, aby przetwarzany materiał był bezpieczny i nadający się do dalszego użycia, proces mycia wymaga niejednokrotnie wielokrotnego użycia. Zastosowanie szerszego zakresu urządzeń myjących – myjek dynamicznych, kaskadowych, wanien flotacyjnych pozwala na skuteczniejsze oddzielenie zanieczyszczonych odpadów jak: piasek, kamienie, metale, tonące PET itp. od materiałów tworzyw sztucznych do dalszego przetworzenia.

W naszej ofercie znajdą Państwo myjki dynamiczne serii KL-MD oraz myjki w systemie kaskadowym (tandem). Nasze myjki podlegają pod ogólne i szczegółowe przepisy bezpieczeństwa i są zgodne z wymogami CE.

Myjki dynamiczne są urządzeniami używanymi do mycia większości lekko i średnio zabrudzonych i rozdrobnionych odpadów tworzyw sztucznych takich jak: opakowania PPPCVbutelki PETfolie LLDPEodpady chemii gospodarczej i są najczęściej stosowane po uprzednim etapie mycia wstępnego w myjkach wstępnych. Z tego względu myjki dynamiczne nie powinny być zamiennie stosowane z myjkami wstępnymi do mycia ciężko zabrudzonych (w piasek, kamienie itp.) odpadów. Oferowane przez mas myjki to proste w obsłudze i niezawodne urządzenia, dające możliwości konfiguracji w efektywniejszy w myciu – dynamiczny system kaskadowy (tandem – 2 x 30 kW lub 2 x 55 kW). Wielopunktowe dozowanie wody do spryskiwaczy sit (system oczyszczania) oraz czynne odprowadzanie zanieczyszczeń zapewniają skuteczniejszą pracę, a dynamiczny ruch wsadu możliwy jest dzięki wyposażeniu w rotujące łopatki wirnik. Przedłużona część sita (1400 mm) znacząco wpływa na jakość mycia, a odprowadzenie nadmiaru wody odbywa się dzięki zastosowaniu sita ze stali kwasoodpornej. Użycie 2 segmentów sit zapewnia myjkom lepszą obsługę techniczną.

  • Dane techniczne
Tabela konfiguracji myjek dynamicznych do tworzyw sztucznych.
ModelMoc silnika [kW]Wydajność mycia folii [kg/h]Wydajność mycia przemiału [kg/h]
KL-MD/500307002 500
KL-MD/1000551 4004 500