Polski
Kompaktor ślimakowy

Kompaktory ślimakowe

Osiągnięcie odpowiedniego stopnia wysuszenia przetwarzanych odpadów w procesie recyklingu tworzyw sztucznych jest kluczowym, dość kosztownym energetycznie etapem, który decyduje o jakości uzyskanego produktu końcowego podczas całego procesu granulacji na liniach granulacyjnych.

Kompaktory ślimakowe pozwalają w efektywny sposób zaoszczędzić energię poniesioną na uzyskanie wymaganego stopnia wilgotności przetwarzanego materiału. Kompaktory to urządzenia przeznaczone do usuwania wilgoci przez prasowanie i podniesienie temperatury rozdrobnionego, poddanego myciu odpadu foliowego i instalowane są na końcach linii mycia i suszenia folii.

Urządzenie wyposażone jest w lej zasypowy, który umożliwia grawitacyjne przedostanie się płatków do wbudowanego wewnątrz układu ślimakowego. Specjalna śruba pracująca w tym układzie umożliwia zagęszczenie i wyciśnięcie materiału z zawartej wody przez obudowujący układ – perforowany cylinder. Dzięki ruchowi obrotowemu ślimaka, materiał transportowany jest do znajdującej się u wylotu urządzenia, stanowiącej podstawę pracy urządzenia – hydraulicznej prasy ślimakowej. Wysoka siła zacisku prasy i zastosowanie specjalnych szczęk przytrzymujących powodują, iż uzyskiwane z kompaktora ślimakowego płatki folii są odpowiednio osuszone i zagęszczone.

Uprzednio po odpowiedniej konfiguracji kompaktorów, istnieje również możliwość ich pracy z materiałami takimi jak PS. W naszej ofercie znajdą Państwo kompaktory ślimakowe serii KLM-P. Produkowane przez nas urządzenia charakteryzują się cichą pracą oraz niskim zużyciem energii (moc zainstalowana 22 kW – 55 kW). Kompaktory ślimakowe podlegają pod ogólne i szczegółowe przepisy bezpieczeństwa i są zgodne z wymogami CE.

  • Dane techniczne
Tabela konfiguracji kompaktorów ślimakowych do recyklingu tworzyw sztucznych
ModelMoc silnika [kW]Wydajność suszenia folii [kg/h]Moc pompy hydraulicznej [kW]
KLM-PR 500225001,5
KLM-PR 100045 lub 5510001,5