Polski
wirówka pozioma

Wirówki poziome

Wirówki granulatu poziome są urządzeniami przeznaczonymi do odwirowywania wilgoci z granulatów tworzyw: LLDPELDPEPPHDPE, dostarczanych w postaci wstępnie odwodnionej za pomocą wibracyjnego sita odwadniającego. Wirówki poziome poza funkcją urządzeń pomocniczych w procesie osuszania, za sprawą wbudowanego podajnika granulatu do silosu pełnią również funkcję urządzenia transportującego już odwirowany granulat.

Wirówka granulatu jest prostym w obsłudze urządzeniem, gdyż codzienna jej eksploatacja sprowadza się do bieżącego oczyszczania wnętrza z pozostałości tworzywa i bieżącej konserwacji. Urządzenie wyposażone jest we wbudowany wsyp materiału do podawania granulatu do odwirowywania oraz wysyp do opróżniania urządzenia z odwirowanego tworzywa. Zaopatrzenie w system odbioru wody zapewnia wirówce swobodny spływ odwirowanej wody.

Proces osuszania granulatu przez jego odwirowywanie odbywa się w komorze roboczej wirówki wykonanej ze stali nierdzewnej. Komora robocza dzięki temu, że jest wykonana z sita perforowanego pełni funkcję filtra umożliwiając odwirowanie wody i ewentualnych zanieczyszczeń. Dodatkowo wirówka granulatu pełni funkcję urządzenia nadającego pęd już odwirowanemu granulatowi dzięki wbudowanemu podajnikowi wentylatorowemu.

Zasilanie i sterowanie pracą wirówki granulatu następuje z szafy sterowniczej samodzielnej lub zintegrowanej z obsługa innych urządzeń na linii produkcyjnej, która powinna być wyposażona w odpowiedni układ sterowania i zabezpieczenia pracy wirówki granulatu. Opcjonalnie wirówka granulatu jest również przystosowana do podłączenia we wspólny układ sterownia z wibracyjnym sitem odwadniającym produkcji firmy Koltex PRS. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wirówek poziomych granulatu obejmujących serię urządzeń KL- WGR.

  • Dane techniczne
Tabela konfiguracji wirówek poziomych granulatu
ModelWydajność suszenia [kg/h] Długość [mm]Szerokość [mm]Wysokość [mm]Moc silnika [kW]
KL-WGR/1300800 – 1300155010469527,5 – 11
KL-WGR/20001100 – 180017791251105611 – 15