Polski
Przekładnia

Przekładnie wytłaczarek

Motoreduktory walcowe to jednostki napędowe zastępujące konwencjonalne układy napędowe składające się z silnika i kilku przekładni, sprzęgieł itp. W motoreduktorze walcowym wszystkie elementy napędu, redukcji prędkości, przeniesienia momentu, itp. znajdują się w jednej obudowie, co wraz z niewielkimi rozmiarami tych urządzeń stanowi o największej ich zalecie.

Przekładnie walcowe (z 2 parami kół zębatych walcowych) z łożyskiem oporowym stanowią najpopularniejszy typ przekładni stosowanych w wytłaczarkach jedno-ślimakowych, gdzie napęd przekładni został przystosowany do potrzeb silników o dużej mocy z wykorzystaniem rozszerzenia przyłączy silników dla każdego rozmiaru przekładni.

Przekładnie dostępne są jako aplikacje z kołnierzem IEC pod silnik elektryczny asynchroniczny lub jako reduktor z wałem pełnym na wejściu. Standardowo przekładnie wytłaczarek posiadają możliwość zastosowania chłodnicy oleju.

Dla obecnych jak i potencjalnych klientów oferujemy przekładnie walcowe znanych renomowanych marek włoskich (z przełożeniem przekładni redukcyjnych od 6,3 do 28), o szerokim zakresie rozmiarów (od 100 do 450) i kinematycznych układów kół zębatych.